ISONASIN® SEPTO to:
Jak aplikować ampułki do nosa ISONASIN® SEPTO?
WAŻNE: ISONASIN® SEPTO JAK UŻYWAĆ?
- W przypadku niemowląt, zawsze należy aplikować preparat przy zastosowaniu minimalnego ciśnienia w celu uniknięcia wystąpienia ryzyka zanieczyszczenia ucha środkowego.
- Nie przechowuj ampułki po jej otwarciu. Wyrzucić natychmiast po użyciu.
Co jeszcze możesz zrobić dla malucha?
Co rodzice mówią o wsparciu kropel do nosa dla dzieci ISONASIN® SEPTO?
Wspieraj maluszka z ISONASIN® SEPTO od pierwszego kataru
Objawy kataru u dzieci
U dzieci i niemowląt nieżyt nosa ma bardzo często charakter krótkotrwały. Objawia się przede wszystkim spływającą wydzieliną, która przybiera różny kolor oraz gęstość. Zazwyczaj jest ona jasna i wodnista, ale niestety w niektórych sytuacjach zamienia się w żółto-zieloną wydzielinę ropną. Mówimy wówczas o infekcji bakteryjnej. Bakterie mogą zaatakować dodatkowo zatoki, gardło, krtań i oskrzela dziecka. Walka z katarem u dzieci i niemowląt bywa skomplikowana i w wielu sytuacjach przysparza rodzicom sporo problemów. To trudne zadanie ze względu na fakt, że układ odpornościowy u niemowląt i małych dzieci jest jeszcze słabo wykształcony, a drogi oddechowe krótsze.
Katar - skąd się bierze u dzieci?
Wygląd wydzieliny nosowej pozwala ocenić przyczynę kataru. U dzieci katarowi często towarzyszy odruch kichania. Zazwyczaj nieżyt nosa u najmłodszych związany jest z infekcją i wówczas stanowi tylko jeden z objawów choroby. W przypadku dzieci mamy również do czynienia z katarem przewlekłym, którego podłoże jest inne. Najczęściej przyczyną takiego stanu rzeczy jest alergia. Katar u dzieci jest wyjątkowo uciążliwą dolegliwością, która w znacznym stopniu utrudnia im codzienne funkcjonowanie. Nieżyt nosa jest szczególnie uporczywy u niemowląt i małych dzieci, które nie są w stanie poradzić sobie samodzielnie z oczyszczaniem nosa.
Katar u dzieci - jakie niesie ze sobą konsekwencje?
Katar u dzieci, który jest skutkiem infekcji, prowadzi przede wszystkim do zatkania nosa, a w rezultacie - do utrudnionego oddychania. U niemowląt katar może być przyczyną problemów ze ssaniem, a u małych dzieci powodować ogólne rozdrażnienie, brak apetytu czy kłopoty ze snem. Dziecko, borykające się z zatkanym nosem, nabrzmiałą błoną śluzową i utrudnionym oddychaniem, nie potrafi samodzielnie wysmarkać nosa. Zadaniem rodziców jest przyniesienie ulgi maluchowi za pośrednictwem kropli na katar dla niemowlaka lub zestawu do płukania zatok dla dzieci. Powikłaniem nieodpowiedniego leczenia kataru u dzieci może być ostre zapalenie zatok lub nawet ucha. Jest to konsekwencja niedoprowadzania wydzieliny z nosa, która z biegiem czasu blokuje ujścia zatok. Zalegająca wydzielina może także ulec nadkażeniu bakteryjnemu. Wówczas u dziecka pojawia się ból i bardzo często także wysoka gorączka. Katar może zapoczątkować ponadto zapalenie uszu lub oskrzeli. Ostry nieżyt nosa może również zamienić się w katar przewlekły.
Jak skutecznie zadbać o mały nosek?
Bez względu na to, czy u dziecka występuje katar alergiczny czy nieżyt nosa o podłożu infekcyjnym, konieczne jest złagodzenie nieprzyjemnych objawów. Zgodnie z zaleceniami pierwszym etapem powinno być płukanie małego noska roztworem chlorku sodu lub wody morskiej. Warto pamiętać o tym, że stężenie roztworu do płukania nosa dla dzieci musi być dostosowane do wieku. Niemowlętom podczas kataru można pomóc pozbyć się wydzieliny poprzez jej odsysanie za pomocą aspiratora, a starsze dzieci nakłaniać do smarkania w chusteczkę. Troska o higienę dziecięcego nosa jest niezwykle istotna zarówno w okresie choroby, jak i na co dzień. W tym celu najlepiej sprawdzają się krople do nosa dla dzieci na bazie soli fizjologicznej, które pomagają oczyścić jamę nosową z zalegającej wydzieliny, zanieczyszczeń, patogenów czy alergenów.
ISONASIN SEPTO dla dzieci - wsparcie od pierwszego kataru
ISONASIN SEPTO dla niemowląt jest wieloskładnikowym wyrobem medycznym w postaci roztworu do płukania nosa, zalecanym do stosowania od pierwszych dni życia. Preparat przeznaczony jest do płukania nosa u dziecka podczas codziennej higieny, w trakcie przeziębienia lub zapalenia śluzówki nosa. Przynosi ulgę przy wodnistym katarze, ale to także skuteczne krople na gęsty katar u dzieci. Dodatkowo ISONASIN SEPTO łagodzi uciążliwe objawy przeziębienia i alergii, udrażnia nos i drogi oddechowe, a co najważniejsze - zapewnia komfort oraz spokojniejszy sen maluszka.
Krople do nosa dla dzieci ISONASIN SEPTO - skład preparatu
Krople ISONASIN SEPTO występują w postaci przezroczystych ampułek do nosa na katar. Każda z nich zawiera sól fizjologiczną, czyli 0,9% roztwór chlorku sodu, jony miedzi, wyciąg z tymianku oraz polisorbat 80, który rozrzedza gęstą wydzielinę nosową. Zadaniem soli fizjologicznej jest nawilżenie błony śluzowej nosa, ale także rozrzedzenie wydzieliny oraz zapobieganie zaleganiu śluzu.
Zastosowanie kropli na katar dla niemowlaka ISONASIN SEPTO
Krople dla niemowląt do nosa na bazie soli fizjologicznej to bezpieczne i bardzo często stosowane preparaty. Ampułki do nosa dla dzieci można z powodzeniem używać do codziennej higieny i profilaktyki. ISONASIN SEPTO dla niemowląt to wyrób medyczny pomocny zarówno w przypadku wodnistego, jak i gęstego kataru. Przed użyciem preparatu ISONASIN SEPTO należy zapoznać się z instrukcją użycia, w której znajdują się informacje dotyczące sposobu i warunków stosowania preparatu. Płukanie za pomocą kropli do nosa i na zatoki dla dzieci ISONASIN SEPTO powinno odbywać 2-3 razy dziennie. Jedno płukanie dotyczy obydwu przewodów nosowych jednocześnie. Ważne, aby preparat został zaaplikowany dziecku jeszcze przed podaniem leku. Kropli do nosa dla dzieci ISONASIN SEPTO nie powinno się stosować u pacjentów uczulonych na którykolwiek ze składników.
Rezultaty stosowania kropli do nosa dla niemowląt ISONASIN SEPTO
Preparaty na bazie soli fizjologicznej nawilżają śluzówkę nosa, udrażniają go i co ważne - można je stosować nawet kilka razy dziennie. Płukanie kroplami do nosa dla dzieci na zatkany nos pozwala:
- udrożnić nos dziecka,
- usunąć śluz oraz przyczynę infekcji,
- złagodzić dokuczliwe objawy przeziębienia,
- ułatwić dziecku oddychanie.